KUBECZEK MENSTRUACYJNY MEDIUM - GENTLE DAY

KUBECZEK MENSTRUACYJNY MEDIUM - GENTLE DAY Zobacz większe

KUBECZEK MENSTRUACYJNY MEDIUM - GENTLE DAY

Dostępność od 1-5 dni roboczych

Więcej szczegółów

Nowy produkt

3 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

153,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

UŻYCIE

Wkładanie po raz pierwszy kubeczka menstruacyjnego może być trochę trudnym, więc jest potrzebna cierpliwość. Trzeba trochę praktyki, ale po przyzwyczajeniu to będzie bardzo proste i wygodne.

Przed pierwszym użyciem kubeczka należy go wysterylizować: dostateczną ilość wody należy doprowadzić do wrzenia, następnie umieścić do wrzącej wody i gotować przez 3 – 4 minuty.   Nie pozostawcie garnku bez nadzoru, ponieważ woda może wyparować i powodować zniszczenie kubeczka. Po wyjęciu i schłodzeniu kubeczka można jego używać. Proces ten jest zalecany po każdej miesiączce.

Inne porady

  • Kubeczek powinien być opróżniany co najmniej raz na 12 godzin. Zaleca się opróżniać kubeczek co najmniej 2 – 4 razy dziennie. Ewentualnie po przyzwyczajeniu będzie wiadomo co jaki czas najlepiej opróżniać kubeczek. Do póki przyzwyczajenia do kubeczka z powodu możliwego przeciekania należy włożyć podpasek..
  • Po opróżnieniu kubeczka, przepłukać chłodną a zatem gorącą wodą i ponownie wkładać. Po zakończeniu miesiączki, należy dokładnie spłukać i wysuszyć kubeczek, przechowywać go w woreczku z bawełny, dołączonym do kubka.
  • Korzystanie z kubeczka jest możliwe zarówno w nocy, tak i podczas uprawiania sportu lub kąpieli.
  • Nie trzeba wyjąć kubeczka przy oddawaniu moczu lub stolca, chyba czuje się potrzeba. Po oddaniu stolca należy sprawdzić czy kubeczek pozostał na swoim miejscu, czy nie przesunął się.
  • Podczas podróży zaleca się posiadać butelkę wody dla mycia kubeczka.

 

EWENTUALNE PROBLEMY

Dyskomfort

W przypadku uczucia dyskomfortu z kubeczkiem, może być, że kubeczek jest w niewłaściwym położeniu. Jeśli kubeczek jest prawidłowo włożony, jego nie odczuwać.

Też może być, że łodygą jest za długa – ją można troszeczkę obciąć. Najważniejsze, aby nie uszkodzić dna kubeczka. Podczas noszenia kubeczka, łodyga powinna nie wysuwać się z pochwy.

 

 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

KUBECZEK MENSTRUACYJNY MEDIUM - GENTLE DAY

Sklep ekologiczny
Eko Zdrowie

Warszawska 57 lok. 2
15-062 Białystok

e-mail: kontakt@ekozdrowie.net
tel.: 883 960 256

Godziny otwarcia:
pn. - pt. 800-1830
sob. 900-1500

Zapłać Online

Płatności DotPay

Znajdź nas na Facebooku

PayPal